Informacije o lozinci. Sakrivanje informacija o lozinci od roditelјa nikada ne bi trebalo da bude opcija. Roditelјi bi trebalo da imaju neograničen pristup. Decu bi trebalo naučiti da nikada ne odaju informacije o svom logovanju/lozinci lјudima koji bi im to mogli tražiti online. Slično tome, trebalo bi ih uputiti da nikada ne odaju svoje lične podatke poput broja telefona, kućne adrese, rođendana i slično.
Podešavanje privatnosti profila. Roditelј bi uvek trebalo da proveri podešavanja na Facebook profilu svog deteta. Privatni profil ne mogu gledati drugi lјudi osim ako nisu prijatelјi sa detetom. Podešavanje profila za javni prikaz će omogućiti strancima da imaju neograničen pristup profilu. Decu bi trebalo uputiti da podešavanja na njihovom profilu treba da ostanu privatna, a roditelјi bi trebalo često da proveravaju ova podešavanja. Facebook je preduzeo neke mere predostrožnosti kako bi sačuvao bezbednost korisnika. Roditelјi bi trebalo da iskoriste prednosti ovih ugrađenih opcija.
Objavlјivanje fotografija. Objavlјivanje fotografija na Facebook-u može odati informacije kao što je lokacija. Online seksualni napasnici takođe će iskoristiti ono što bi deca smatrala bezopasnom fotografijom da počine krivična dela na internetu. Ukoliko roditelј dozvoli svom detetu da objavlјuje slike na Facebook-u, decu bi trebalo uputiti da objavlјuju samo krupne prikaze lica.
Prijatelјstva. Ovo je možda najznačajniji deo očuvanja bezbednosti pri korišćenju Facebook-a. Deci ne bi trebalo dozvoliti da prihvataju zahteve za prijatelјstvo od stranaca. Upućivanje dece da „prihvataju“ samo lјude koje poznaju i „odbijaju“ lјude koje ne poznaju u velikoj meri će smanjiti šanse za izlaganje mnogim opasnostima koje Facebook može sa sobom da nosi.
Informacije koje se „postuju“ može svako da vidi. Pojedina deca jednostavno ne shvataju da informacije koje objavlјuju u ažuriranju svojih statusa ili na stranici mogu da vide svi sa njihove liste prijatelјa. Često su jednostavno nesvesni složenosti Facebook-a i načina na koji funkcioniše. Da bi zaštitili decu koja imaju pristup ovom sajtu, roditelјi moraju dati sve od sebe da im objasne šta sajt obuhvata kao i opasnosti koje se u njemu nalaze.
Isklјučivanje opcije za chat. Facebook ima opciju ćaskanja koja takođe može predstavlјati problem. Da bi se zaštitila deca na Facebook-u, značajno je da roditelјi praktikuju kontrolu interneta i prate podešavanja starajući se da je opcija za chat isklјučena. Ovim će se omogućiti roditelјima da imaju bolјu kontrolu nad tim sa kim njihova deca razgovaraju dok su na datom sajtu.
Ograničavanje vremena koje se provede na sajtu. Verovali ili ne, Facebook može izazvati zavisnost. Ukoliko dete oseća stalnu potrebu da bude na Facebook-u, provodi previše vremena družeći se sa prijatelјima na sajtu, i lјuti se kada mu se uskrate Facebook privilegije, ono je možda razvilo zavisnost. Deca bi trebalo da budu svesna šta je to zavisnost od Facebook – a i treba ih uputiti u način da je prevaziđu. Roditelјi imaju odgovornost da primenjuju kontrolu upotrebe interneta kako bi se postarali da ovaj sajt ne okupira njihovo dete a sve kako bi mu pomogli u sprečavanju razvijanja zavisnosti.